Baloniki reklamowe dmuchane z użyciem własnej butli

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Balony dmuchać można między innymi z pomocą jednorazowych butli wypełnionych helem. Alternatywę dla nich stanowią duże, wykonane z wysokiej jakości stali zbiorniki na hel przeznaczone do wielorazowego użytku. Jednorazowość w przypadku butli na kilkadziesiąt baloników odnosi się do ponownego napełniania, nie do jednorazowości ich pompowania. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego rodzaju produktów, nie ma konieczności napełniania wszystkich balonów za jednym razem. Wystarczy, że w dowolnym momencie przerwiemy dmuchanie przez szczelne zamknięcie głównego zaworu. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego zagadnienia?Trwałość helu znajdującego się w wielorazowych butlach przeznaczonych do dmuchania produktów, jakimi są baloniki reklamowe jest bezterminowa. Jedyną barierę stanowi tutaj szczelność zaworu, a także trwałość uszczelnień znajdujących się na linii butla – zawór. Wraz z upływem czasu hel nie będzie zmieniał swoich właściwości. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż ze względu na szczególne warunki, w jakich użytkowana jest butla z helem traktowana jako pojemnik ze sprężonym gazem o wysokim ciśnieniu, termin użytkowania takiego produktu określa wybity na nim atest.

Atesty znajdujące się na butlach przeznaczonych do napełniania gadżetów, jakimi są baloniki reklamowe oznaczają rok oraz miesiąc, w którym produkt został sprawdzony oraz data, do kiedy atest obowiązują. Oznaczenia takie, jak 150 Ba, 200 Ba oraz 300 Ba odnoszą się do roboczego ciśnienia dla butli. Znaleźć można tu także informacje na temat atestowania przeprowadzonego przez uprawnione do tego podmioty.

Wiele osób zastanawia się, czy opłata się dmuchać baloniki reklamowe z pomocą własnej butli. Rozwiązanie to jest opłacalne w sytuacji, gdy użytkownik planuje korzystać z helu przez dłuższy okres czasu. Warto tutaj także uwzględnić ilość zużywanego helu oraz częstotliwość wymian. Gdy zapotrzebowanie na niego jest niewielkie lub zmienne, lepszym rozwiązaniem będzie kupno butli do długotrwałego użytkowania – pozwoli to na ograniczenie kosztów związanych z abonamentem.